Tootja: Makita

Makita on Jaapani ettevõte, üks maailma suurimaid käsitööriistade tootjaid, kelle valikus on kuni 2000 erinevat elektri- ja bensiinitööriistade mudelit, välja arvatud nende tarvikud. Makita loeb oma ajalugu alates 1915. aastast. kui Masaburo Makita ja kolm sõpra asutasid Nagoyas elektrimootoreid ja generaatoreid tootva ettevõtte. Alguses valmistati ja remonditi elektrimootoreid, trafosid ja valgustusseadmeid. Makita tutvustas esimest elektrilist käsitööriista 1958. aastal. – see oli maailma esimene elektrihöövel. Makita oli 1969. aastal esimene maailmas. tootis akutrelli ja 1978. a – esimene NiCd akudega trell. 1981. aastal valmistas esimese pneumaatilise naelutustööriista. 1950. aastatel oli Makita esimene, kes kasutas oma tööriistades uut tüüpi harjadeta mootoreid.

Praegu on Makital üle kaheksa tuhande töötaja. Ettevõttel on 19 esindust Jaapanis ja 39 müügiesindust teistes riikides. Makita on kuulus oma kruvikeerajate, trellide, tööpinkide, ketassaagide, universaaltööriistade, nurklihvijate poolest. Osa Makita tööriistu müüakse ilma akudeta, sest sama pingega akusid on lihtne kohandada erinevatele Makita tööriistade mudelitele. See on tööriistaomanikele mugav, kui olemasolevaid erinevaid Makita tööriistu ei ole plaanis korraga kasutada.

Uuenduslikke, tõhusaid ja võimsaid Makita tööriistu toodetakse 10 tehases, mis tegutsevad 8 riigis. Tootmises on kasutatud hoolikalt valitud materjale ja detaile, mis vastavad ohutus- ja ökoloogilistele standarditele. Püüdes parandada tööriistakasutajate töökeskkonda, alustas Makita tolmueemaldusseadmete, vaiksete trellide ja madala vibratsiooniga tööriistade tootmist.

Makita tööriistade võrreldamatu kvaliteet ja vastupidavus tuleneb tugevast uurimis- ja arendustegevusest. Tööriistade hooldus ja garantiiteenindus toimub kõrgete teeninduspõhimõtete järgi. See võimaldab usaldada tootja nime, mis tagab probleemide kiire ja optimaalse lahendamise ning vastab kliendi ootustele.