PLUM SAFETY | Hügieeni- ja esmaabi tööl

Õnnetusi juhtub iga päev, kuid nende tagajärgi saab minimeerida õigete hädaabivahenditega. Plum Safety on rahvusvaheline ettevõte, mis pakub kvaliteetseid tooteid ning annab professionaalseid teadmisi esmaabi ja töökoha hügieeni alal. Nende valikus on: silmaloputusvahendid, plaastrid, saaste eemaldamise lahused, geelid põletuste raviks, salvrätikud haavadele jne. Esmaabi andmiseks on oluline, et olemasolev ohutustoodete komplekt vastaks teie töökoha nõuetele.


Kuidas valida õiget silmaloputusvahendit?

Kuna ainete koostised on erinevad, tuleb silmapesuvedelik valida vastavalt sellele. Õnnetuse korral on vaja kindlaks teha:

  • Mis selle põhjustas - võõrkeha, happed, leelised;   
  • Mis on kõnealuse aine pH väärtus.

Tuletame meelde pH väärtusi:

  • Kui pH on 7, on aine neutraalne;   
  • Kui pH on alla 7, on aine happeline;   
  • Kui pH on suurem kui 7, on aine aluseline.


Kui materjali pH on happeline või aluseline, on soovitatav enne arsti või kiirabi poole pöördumist loputada silmi Plum pH Neutraliga, kuni pudel on tühi. Visake see ära ja jätkake pesemist Plum Eyewash'iga. Kui materjali pH on neutraalne, peske silmi ainult Plum Eyewash'iga, kuni pudel on tühi ja visake see pärast kasutamist minema.

Kui võõrkeha on sattunud silma, tuleb see võimalikult kiiresti kõrvaldada. Risk suureneb siis, kui töötate masinate ja tööriistadega, mis võivad põhjustada puidu- või metallikilude sattumist teie silma. Kui silma ei ravita kiiresti võõrkeha sattumisel, võib tekkida silma-, sarvkesta- või vikerkesta põletik, aga kui kohe pärast juhtunut silmi pesta, siis väldid või vähendad tüsistuste riski. Soovitatav on Plum Eyewash, mis sisaldab steriilset 0,9% naatriumkloriidi soolalahust, mis sarnaneb looduslikule silmavedelikule.

Paljudel töökohtadel, ettevõtetel ja tööstusharudel on kemikaalide põhjustatud silmavigastuste oht, näiteks: keemiatehased, töötlev tööstus, ehitusplatsid ja kaevandustööstus. Õnnetuse tagajärgede minimeerimiseks kasutage Plum pH Neutral silmapesu, 4,9% fosfaatpuhvrit, mis neutraliseerib kiiresti ja tõhusalt isegi tugevad happed ja leelised. Selle silmapesu mõju on isegi teaduslikes uuringutes tõestatud.

TÄHTIS. Erandiks on vesinikfluoriidhape, ta on mürgine ning nahka ja luid söövitav. Plum Eyewash ja Plum pH Neutral võivad neutraliseerida ja maha pesta, kuid mitte piirata selle söövitavat toimet.

PLUM pH Neutral
PLUM Eye wash

Tasub teada, et paljud kemikaalidega seotud õnnetused mõjutavad mõlemat silma, mistõttu on soovitatav soetada DUO silmatops, mis võimaldab mõlemat silma korraga pesta. Pesemise ajal jäävad silmad lahti ning tagatakse õige vedeliku voolamine ja pesemisaeg.

Sõltumata happe või leelise tugevusest on kokkupuuteaeg õnnetuste puhul kõige olulisem tegur, mistõttu on hädavajalik, et oleks olemas esmaabimeetmed kahjuliku aine võimalikult kiireks neutraliseerimiseks.

Esmaabi esemed, mida kasutada väikeste õnnetuste korral

Plum Wound and Eyewash Spray on kaasaskantav, hõlpsasti kasutatav soolalahusepõhine pihusti, kasutatakse tavaliselt väiksemate õnnetuste korral, näiteks naha sisselõigete ja kriimustuste korral või mustuse ja tolmu sattumisel silma. Ideaalne tööstusele, tootmisele, laboritele, ohtlikele kaupadele, õiguskaitseorganitele, tuletõrjele, sõjaväele ja esmareageerijatele.

Abinõuded raske keemiaõnnetuse korral

Korrodeeruvate ja toksiliste ohtlike ainetega - tugevad happed ja leelised, oksüdeerijad, formaldehüüd, fenool, orgaanilised lahustid, vesinikfluoriidhapped ja fluoriidid - kokkupuutuvate kehade ja pindade kiireks ja tõhusaks dekontaminatsiooniks - Plum BodyNeutrAll. See on mobiilne kehadušš ülitõhusa lahendusega naha, pindade ja riiete desinfitseerimiseks.

Plum BodyNeutrAll:

  • Taandab tugevad oksüdeerijad, nagu: kloor, hüpoklorit, kloordioksiid, kloramiin, broom, jood, fluor, vesinikperoksiid, peroksüäädikhape, mitteaktiivseteks ühenditeks;   
  • Ühendab aldehüüdid imiinideks, fenoolid amiinideks ja raskmetallid amiinikompleksideks;   
  • Ühendab vesinikfluoriidhappe ja fluoriidid vähelahustuvaks kaltsiumfluoriidiks;   
  • Lahustab orgaanilisi lahusteid ja kemikaale.


Plum Safety võib pakkuda kõiki ohutusega seotud meetmeid alates väiksematest vigastustest kuni keemiaõnnetuste korral vajalikeni. Tegemist on äärmiselt usaldusväärse tootjaga, kes garanteerib mitte ainult tõestatud kvaliteedi, vaid ka piisava kaitse kõikidel kahetsusväärsetel juhtudel.

­

Seotud tooted